mp05.jpg

Cíle klubu

Klub "Moravská pohraniční" je volným uskupením železničářů, přátel železnice, cestujících i prostých milovníků kraje, kterým vede někdejší Moravská pohraniční dráha, a to v úseku mezi Hanušovicemi a Dolní Lipkou.

Naším cílem je dosáhnout znovuobnovení provozu osobních vlaků na trati, která od 19. století spojovala Moravu a Čechy, protože si především vážíme práce předků, kteří ji vybudovali proto, aby sloužila budoucím pokolením. Chceme nejen, aby se tu znovu rozeznělo houkání osobních vlaků, ale aby se už nikdy neopakoval smutný den 11. prosinec 2011, kdy tu byl provoz zastaven. Chceme toho dosáhnout nejen propagací této trati, její historie a současnosti, ale upozornit také na nádherná a zajímavá místa, která propojuje, a to především prostřednictvím těchto stránek. Rádi bychom však také podali pomocnou ruku při hledání toho nejlepšího, co by sem znovu přivedlo spokojené cestující.

Stejně tak chceme věnovat svou pozornost trati Dolní Lipka - Štíty, kde není osobní doprava provozována v úseku Mlýnický Dvůr - Štíty a trati Hanušovice - Staré Město pod Sněžníkem, která z někdejší Moravské pohraniční dráhy odbočuje u bývalé Odbočky Morava.

Rádi uvítáme ve svých řadách každého, kdo bude mít chuť pomoci nám našich cílů dosáhnout.

Naši partneři a podporovatelé

banner chornicelet zel klubmala moravaBanner StityBanner KralikyBanner KPLBanner FSCRBanner HanusoviceBanner cervena vodaBanner dolni moravaBanner lokalky nedameBanner vlacky