Vaše vzpomínky - Leszek Kumor

S železniční tratí z Lichkova do Hanušovic jsem se poprvé setkal u příležitosti Mikulášského vlaku v roce 1994. Do stanice Dolní Lipka jsem přišel tehdy pěšky z hraničního přechodu Boboszów. Pohraniční stráž o této akci nic nevěděla.
V následujících letech jsem často cestoval na trati z Jeseníku do Lichkova a zpět. Pamatuji si, že na trati Dolní Lipka - Hanušovice jezdívaly vlaky z Plzně a Prahy!!! Byly to krásné časy.
Jednou jsem po příjezdu do Lichkova uviděl lokomotivu řady "Sergej" z Letohradu. Zvláštní jízdu do Hanušovic organizoval Letohradský železniční klub. Potkal jsem se tam s přáteli Jiřím Adolfem a Alešem Filipem. Na trati byly připraveny fotostopy, mimo jiné v místech, odkud bylo vidět Králický Sněžník. Fotostopy byly v Červeném Potoku, v Podlesi a samozřejmě v tunelu.
Železniční trať Dolní Lipka - Hanušovice přináší cestujícím odpočinkovou náladu. A také příjemné vzrušení, když přemýšlíme o horském masivu Králického Sněžníku. Je to trať, která vás přiváží do hor. Když jsem na nádraží v Dolní Lipce, vždy odtud obdivuji Mariánský klášter v Králíkách. Při západu slunce vypadá nádherně...